https://www.high-endrolex.com/47

Alkomat to urządzenie, dzięki któremu możesz sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, co jest szczególnie ważne w przypadku chęci prowadzenia samochodu. Na rynku znajdziesz obecnie wiele poręcznych alkomatów osobistych z sensorami półprzewodnikowymi lub elektrochemicznymi, które możesz mieć zawsze przy sobie i skontrolować swój stan przed wejściem za kierownicę. Spełniają tylko jedną funkcję i nie zawierają wielu przycisków, dlatego sama obsługa alkomatów może wydawać się banalna, ale aby uzyskać prawidłowy odczyt, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Wymagane jest m.in. poprawne dmuchanie podczas testu, a także właściwe przechowywanie i konserwowanie urządzenia. Jeśli zastanawiasz się, jak używać alkomatu, aby podawał on rzetelne wyniki i służył ci przed długi czas, oto kilka wskazówek, które pomogą ci to osiągnąć.
image

Jak dmuchać w alkomat?

Pierwszą i żelazną zasadą korzystania z alkomatu jest nieużywanie go bezpośrednio po spożyciu alkoholu. Najlepiej odczekać co najmniej 30 minut, kiedy oddech nie będzie już zawierał kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu promili. Każdy model alkomatu ma określoną wartość pomiaru, która zazwyczaj nie jest większa niż cztery promile. Przekroczenie tej dawki może mieć kilka konsekwencji. Przede wszystkim nie uzyskasz miarodajnego odczytu, a co więcej prawdopodobnie rozkalibrujesz urządzenie. Tak duża dawka alkoholu może też prowadzić do trwałego uszkodzenia sensora pomiarowego, co będzie wiązało się z kosztami naprawy lub zakupem nowego urządzenia. Dym papierosowy także nie wpływa dobrze na urządzenie i może przekłamać wynik. Po drugie, nie powinno korzystać się z alkomatu na dworze, kiedy temperatura jest bardzo wysoka lub panują mrozy. Może to zaburzyć działanie sensora i w rezultacie również podać zawyżony lub zaniżony wynik. Zakres temperatury, w której używanie alkomatu jest bezpieczne, zależy od konkretnego urządzenia. Jeśli odczekałeś wystarczająco długo i warunki ci sprzyjają, możesz przystąpić do pomiaru. Jak wykonać badanie alkomatem? Po włączeniu urządzenia musisz odczekać ok. kilkunastu sekund. Potem możesz zacząć dmuchać- wystarczy robić to przez 2 do 5 sekund miarowym strumieniem powietrza. Zastanawiasz się jak odczytywać alkomat? W znacznej większości urządzeń osobistych wynik od razu podawany jest w promilach, co oznacza ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak wiadomo, dozwolona ilość wynosi 0,20 ‰. Jeśli alkomat pokazuje wyniki w mg/L lub g/L najlepiej skorzystać z przeliczników dostępnych w Internecie, które szybko przeliczą je na promile. meilleur marque coque telephoneinternet
image

Przechowywanie i kalibracja alkomatu

Alkomat należy przechowywać z dala od alkoholu, ze względu na ewentualne opary, które mogą wpłynąć na urządzenie. Nie należy zostawiać go w nagrzanym samochodzie, ani też pozostawiać go w aucie podczas mrozów. Najlepiej przechowywać go w miejscu, gdzie panuje temperatura pokojowa. Każdy alkomat należy także regularnie kalibrować - co pewną liczbę pomiarów lub określony czas w zależności od modelu. Pozwoli to na uzyskiwanie wiarygodnych pomiarów i przedłuży żywotność urządzenia. Stosując się do tych kilku reguł obsługa alkomatu, nie będzie sprawiać ci trudności.